Persbericht
Attachment:
kndb.gif [ 1.75 KiB | Viewed 2755 times ]
ORANJE NAAR DAKAR
Rheden, zaterdag 26 februari
Na een enthousiaste verkenningsfase zijn de Koninklijke Nederlandse Dambond (KNDB) en de Fédération Sénégalaise du Jeu de Dames (FSJD) tot overeenstemming gekomen over een vriendschappelijke interland in Dakar. Onder aanvoering van KNDB topsportcoach Rob Clerc (Zoetermeer) zullen Alexander Baliakin (Arnhem, Nederlands kampioen 2009 en 2010), Roel Boomstra (Emmen, tweede NK 2010), Pim Meurs (Culemborg, derde NK 2010), Kees Thijssen (Amsterdam, Nederlands kampioen 2003, 2004, 2005, 2006, 2007) en Ron Heusdens (Schiedam, Nederlands kampioen 2008) het opnemen tegen de Senegalese selectie met ondermeer WK-ganger Mor Seck en oud Afrikaans kampioen Bassirou Ba in de gelederen. Beide bonden beschouwen de interland mede als voorbereiding op het WK 2011 dat in mei in Emmeloord en Urk wordt gespeeld. Bovendien kunnen de Nederlandse spelers alvast warmdraaien voor het Nederland Kampioenschap dat op 6 april in Wapenveld van start gaat.
Het schema van de match ziet er als volgt uit:
Woensdagavond 9 maart aankomst Dakar
Vrijdag 11 maart ronde 1
Zaterdag 12 maart ronde 2
Zondag 13 maart ronde 3
Maandag 14 maart ronde 4
Dinsdag 15 maart ronde 5
Woensdagochtend 16 maart aankomst Amsterdam
De interland is een initiatief van de FSJD dat mede mogelijk is gemaakt door het Senegalese Ministerie van Sport, de Nederlandse ambassade in Dakar en de KNDB. De FSJD streeft ernaar, de match via website
http://www.fsjd.sn live uit te zenden.
Volgens KNDB coördinator topsport Johan Krajenbrink past dit evenement bij het jubileumjaar van de in 1911 opgerichte KNDB. ,,Dit is heel mooi nieuws en een mooie uitdaging voor Team KNDB. We hopen met dit treffen niet alleen onze spelers op het WK voor te bereiden, maar op deze manier ook onze bijdrage te leveren aan de popularisering van het damspel in Senegal. Vorig jaar hebben de FSJD en de KNDB voor het eerst een nationaal jeugdkampioenschap in Dakar georganiseerd. De match is een unieke kans voor Senegal om kennis te maken met onze jonge topspelers Roel Boomstra (wordt 9 maart 18 jaar, red.) en Pim Meurs (23). Zij zijn het wandelend bewijs van de kracht en de kansen van jeugddammen.”